CHAT

Příběh

Naruto Uzumaki je hlavní postava japonského animovaného seriálu Naruto. Příběh vymyslel a ilustroval Masashi Kishimoto. Jedná se o animovaný seriál podle stejnojmené mangy (japonského komixu).

Sirotek Naruto žije ve Vesnici Ukryté v Listí, v originále Konohagakure no Sato, zkráceně Konoha, tedy Listová. Zdejší obyvatelé ho nejprve v lásce nemají, protože je v něm zapečetěný démon, který zničil skoro celou vesnici - Kyuubi. Sám Naruto se to dozví až ve svých dvanácti letech. Až o několik let později zjistí, že jeho otec byl zdejší Hokage, vůdce vesnice, a že to on do něj uvěznil démona.

Narutovím snem je stát se vůdcem vesnice jako jeho otec. Aby ukázal všem ve svém okolí, že není takový, jaký se zdá.

Naruto nosí oranžovobílou bundu se znakem klanu Uzumaki na zádech a stejnobarevné kalhoty. Má modré oči, bílé zuby, štíhlou postavu a blonďaté vlasy. Často chodí na slunce, proto má krásně snědou pleť. Na čele nosí modrou ochrannou čelenku se znakem Vesnice Ukryté v Listí. V oblibě má tmavě modré nízké boty a černá potítka.

Naruto je uřvaný, hyperaktivní a neustále si snaží získat uznání od ostatních. Zpočátku nemá žádné přátele, jen jednoho učitele ze školy. Později je však přiřazen do tříčlenných týmů, ve kterém najde první přátele. Naruto je zamilovaný do dívky v jeho týmu - Sakury. I když je tato láska neopětovaná, nevzdává se a pokračuje ve svém úsilí. Ale záleží mu nejen na lásce. Tvrdě trénuje své tělo i mysl, aby byl stále silnější a silnější a mohl jednou získat post Hokage jako jeho otec.

Mezi jeho oblíbená jídla patří ramen (podobně jako sám autor Mangy). I když je ztřeštěný a jedná bez rozmyslu, pomalu si díky svým hrdinským činům získává nové a nové přátele.

Naruto se postupem času vyvine ve velice silného ninju a zachrání mnoho lidí, za což ho všichni v jeho vesnici mají rádi. Poté nastupuje již nadobro do děje organizace Akatsuki a děj nabírá na obrátkách. Vše přestává být hra. Strach a bezmoc se díky moci ninjů vkrádá do srdcí světa Shinobi.

Celý seriál a manga byli od roku 1999 ilustrovány a vydávány společností Shonen Jump, po celém Světě si tento sned již fenomén našel milióny fanoušků.

Seriál a manga byli vydávány jendou týdně až do roku 2017, kdy sám Kishimoto v roli supervizora přenechal volní pokračování tohoto příběhu s posunem několika let na samotném Shonen Jumpu v podobě mangy Boruto, která pojednává o Narutově synovi.

Poslední informací pro všechny, kteří přemýšlí, zda tento velkolepý příběh začnou sledovat, bych chtěl říct jen to, že jsem viděl stovky filmů, desítky těch nejlepších serálů, ale žádný příběh nemá takovou hloubku, smyslnost a um potěšit, jako právě Naruto. Je to jediný příběh, který mě dokázal rozplakat, nesmírně rozesmát a zodpověďět v životě mnoho otázek.

Celý seriál najdete zde na webu online a můžete si jej vychutnat kdekoliv a kdykoliv z pohodlí domova... A od toho tu jsme!

Autor: Petra Seidertová a Daniel Dobiášovský